Przejdź do treści
Home Best nine – najlepsze zdjęcia na Instagramie!

Best nine – najlepsze zdjęcia na Instagramie!

Tradycyjnie kończymy rok z podsumowaniem zeszłego i planami na kolejny. Na Instagramie można zrobić to samo! Od kilku lat, wszyscy tworzą swoje #bestnine czyli dziewięć najlepszych postów jakie opublikowaliśmy na swoich kontach w ciągu ostatniego roku.

We wcześniejszych latach działały strony, które po podaniu nicku na Instagramie generowały najlepszą dziewiątkę. W tym roku nie znalazłam bezpiecznej strony do stworzenia swojego best nine. Strony, które istnieją żądają maila lub hasła do Instagrama, aby pobrać dziewiątkę za pomocą udostępnienia danych. Jednak pamiętajcie, żeby nigdy nie podawać swojego maila i hasła, do logowania się na Instagramie. Obecnie co raz łatwiej stracić konto, sam Facebook i Instagram są tego świadome i wprowadzają wiele zabezpieczeń, jednak nic lepiej nie ochroni konta niż takie proste rzeczy jak nie udostępnianie go zewnętrznym aplikacjom.

Pamiętajcie, żeby nigdy nie podawać swojego maila i hasła, do logowania się na Instagramie!

No to jak zrobić best nine na Instagramie?

Jedyny, na tą chwilę, bezpieczny sposób to zrobienie tego samemu. Osoby, które posiadają konta twórcy lub firmowe, mogą sprawdzić najlepsze posty w statystykach. Po wejściu w Statystyki klikacie w strzałkę obok “Udostępniona przez Ciebie zawartość”. Na górze można wybrać: typ posta, wskaźnik i przedział czasu. Proponuję wybrać dowolne posty czyli po prostu wszystkie oraz ubiegły rok, ponieważ robimy podsumowanie roku. Wskaźniki, które pokażą najlepsze posty to:

  • Zasięg
  • Wyświetlenia
  • Polubienia posta
  • Komentarze pod postem
  • Zapisanie posta
  • Nowi obserwujący profil
  • Wizyty w profilu

Powyższe wskaźniki wskazują najlepsze posty nie tylko do stworzenia best nine, warto je monitorować przez cały rok. Jednak omówienie statystyk to już dużo głębszy temat, który mogę omówić innym razem.

Osoby z kontami osobistymi nie mają statystyk. Jednak dla wszystkich typów kont najlepszym rozwiązaniem będzie wybranie dla Was najlepszych zdjęć. W podsumowaniu liczby nie są najważniejsze. Statystyki powinny być analizowane cały rok. Dlatego moje #bestnine2021 to dziewięć najlepszych postów dla mnie! Moje najlepsze wspomnienia, ulubione zdjęcia, ważne momenty czy inne dowolne, wybrane posty.

Best nine można pokazać w formie jednego kolażu zdjęć, tak jak co roku można było wygenerować go na stworzonych do tego stronach. Do zrobienia własnego kolażu zdjęć przydadzą się aplikacje Layout, Canva, InShot i inne. Ja postawiłam na post z karuzelą zdjęć, gdzie każde zdjęcie jest osobno i można je lepiej zobaczyć. Moje #bestnine2021 jest na moim Instagramie, to moje u lubione zdjęcia, najlepsze wspomnienia ale też najlepsze zdjęcia pod kątem statystyk. Połączenie mojej subiektywnej opini i wyników statystyk czyli Waszej opini.